The Definitive Guide to регистрация на домейн
The Definitive Guide to регистрация на домейн
Blog Article
След регистрацията на домейн и избора на хостинг, не оставате сами - ние ще Ви помагаме на всяка стъпка.
Най-лесният начин да го направите е, като достъпите своята Клиентска зона и през менюто в ляво изберете „Домейни“ -> „Регистрирай нов домейн“, както е видно от двете екранни снимки по-долу:
За да потърсите желаното домейн име използвайте лупичката и ще узнаете дали е свободно за регистрация или не.
Основанието за регистрация на защитен домейн може да бъде личното име на Регистранта, името на организацията (фирмата), регистрирана търговска марка, географско означение и т.н.
След изминаването на този период, независимо как е регистриран домейна, никой повече няма право да повдига арбитраж за даденото име.
Искате да сте сигурни, че сравнявате ябълки с ябълки, а не поставяте едногодишната цена на една компания срещу цената, която друга компания обявява за по-дълъг период.
Два уебсайта не могат да имат едно и също домейн име. Ако някой напише , той ще отиде на Вашия сайт и никой друг.
Вероятно вече се убедихте, че внимателният избор на домейн име и коректното му регистриране на Ваше име са основополагащи за успеха на бъдещия Ви бизнес. Процесът не е труден, стига да следите регулярно имейлите в посочената от Вас пощенска кутия и да изпълнявате посочените там стъпки.
При толкова много възможности за избор трябва да знаете какво да търсите. Ето някои от най-важните фактори, които трябва да вземете предвид:
За юридически лица трябва да се представят съответните фирмени документи.
Повечето от тях улесняват търсенето на налични имена, разглеждането на различните опции за домейни от първо ниво, които можете да разгледате, и преминаването през процеса на закупуване.
Още полезна информация ще откриете в блог статията: Домейни?! Вие ни попитахте, а ние отговаряме (Видео)
Предоставянето на документ, представляващ основание за here ползване на името обаче не е задължително.
За всички фирми (организации) , които са регистрирани в Търговския регистър, и може онлайн да се направи справка за тяхното актуално състояние, не се налага подаването на допълнителни документи за идентификация.